Víno tvorené z 85% odrodou Montepulciano, doplnenú o Sangiovese. V pohári očakávajte stredne výraznú rubínovo červenú farbu s fialovými odleskami. Vo vôni i chuti dominujú typické tóny zrelých čerešní a ríbezlí a sladké kvetnaté tóny. Stredne plné červené víno, vyváženej štruktúry, šťavnaté a príjemne piteľné.
Druh vína: suché
Ideálna teplota: 15 - 17 °C
Odporúčania v gastronómii: Grilované alebo pečené hovädzie či jahňacie mäso, zverina a tvrdé zrejúce syry.
Vinárstvo Umani Ronchi založil v roku 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil mesto Cupramontana ležiace v srdci produkcie vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 spoločnosť riadi syn Michele. Zo 110 ha viníc produkuje Verdicchio Classico, z ďalších 60 hektárov Rosso Conero a konečne v Colline Teramane susednej oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panstvo o 30 hektároch, sa pestuje Montepulciano d'Abruzzo, ktoré ako prvé a jediné víno z tejto vinohradníckej zóny získalo označenie DOCG tohto regiónu.
Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.
Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.
Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.
Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.